RSS
 

Archive for August, 2011

Recenze v hádankách – Barbar Conan 3D (2011, kino)

26 Aug

Pro ty, kdo film neviděli, i pro ty, co už to štěstí měli, ale nějak nevědí, co se to v tom kině stalo, připravil jsem několik vysvětlujících otázek a odpovědí. Ano, ten film je celý jedna velká hádanka. A tady je rozuzlení!

Nejprve něco k zákulisí:

 • Jak se původně měl film jmenovat?

Teenage Mutant Ninja Conan (3D).

 • Co se stane, když dá Jasona Momoa, který hraje Conana, oba bicepsy vedle sebe?

Schwarzeneggerovo lýtko (část).

 • Kdo napsal k filmu scénář?

Nikdo.

 • Co vlastně vznikne, když režisér, točící takové ty dementní vyvražďovačky, kde nic nedává smysl, ale cáká krev, dostane sto miliónů na film?

Dementní vyvražďovačka, kde nic nedává smysl, ale cáká krev, v lepších kulisách a s drahými triky.


A nyní přejdeme k ději:

 • Jak se dostane padouchova armáda na místo, kde úplnou náhodou a mimo plán přespává hrdina s hrdinkou, aby děvče mohli ze zálohy přepadnout a unést?

Nijak, už tam je.

 • Jak se hrdinové dostanou z prostředka obří hroutící se jeskyně?

Střihem na louku.

 • Jak přepadne uprostřed moře za bílého dne malá loď velikou tak, aby si jí nikdo z velké nevšiml?

Připlazí se po vodě.

 • Jak se na velkou loď dostane z malé lodi armáda, která na malé lodi být prostě nemohla?

Střihem. Nebo už tam je.

 • Co se stane, když zlá kněžka švihne po Conanovi šuriken, namočený v démonickém jedu?

Nic. („Vy jste tam byla, mně dělali ty zuby!“) Ale možná bude v Extended Edition Conan nemocný a možná zakousne supa.

 • Co se stane, když zloduch zlý, který celý život hledá části tajemné masky a čistou krev, aby masku oživil, čímž se stane nejmocnějším čarodějem na světě, masku i krev najde, masku oživí a nasadí si ji na obličej?

Nic.

 • Proč jeden z hlavních zloduchů sedí ve sklepě na židli na místě, které hlídá obluda a na kterém nemá žádný smysl být, a náhodou tím narazí na Conana, který se sem dostane tajemným zabezpečeným kanálem, odkud nikdo neměl přijít?

Právě.

 • Kam odešla padouchova armáda ze začátku filmu?

Asi na východ. Možná na jih. Nebo po schodech dolů.

 • Hrdinka na konci, když se loučí s Conanem, se směje, nebo pláče?

Hrdinka pláče. Herečka se směje.

 • Nějaký závěrečný vzkaz?

Paule W. S. Andersone, vylez z díry! Smíš točit…

HODNOCENÍ: ROZHODNĚ NE

Read the rest of this entry »

 

Recenze dopisem – Zrození planety opic (film)

25 Aug

Milý Time Burtone,

v úvodu tohoto nedlouhého dopisu bych se Ti rád z plného srdce omluvil. Považoval jsem totiž Tvou předělávku Planety opic za natolik dementní film, že ho nepůjde trumfnout – a ejhle, šlo to poměrně snadno, navíc způsobem dosti zákeřným, totiž formálně a vizuálně takřka bezchybným dílkem, které má vlastně jedinou vadu: nemá duši a snaží se ji nahradit pitomoučkým scénářem. No nic, stalo se. Žil jsem v domnění, že nic nemůže být tupějšího, než příběh „kosmonaut s kamarády nasednou na koně, pak jedou a na konci je bitva“, ovšem Zrození planety opic jde mnohem dál a mnohem hlouběji. Opice je sice opravdu půvabná a Andy Serkis, držitel dvojrekordu „nejlepší loutka a nejhorší herec“ v prstenové trilogii („hrál“ na začátku třetího dílu a přehrával tak, že u nás na Smíchově normálně vylezl z plátna, nekecám), ji půvabně rozhýbává, leč proč – to je ta otázka. Být šestileté dítě, možná ve filmu zahlédnu poselství, ježto je mi však takřka o třicet víc, vidím jen primitivní syžet, kde někdo vyrábí léky, pak je nevyrábí, pak je zase vyrábí, a pak opice utečou z útulku. Asi bych Ti, Time, nepsal, kdyby z toho filmu nebyl zbytek lidstva unešený, jenže on je a já nemohu přijít na to, kým a kam. Tak víš co? Až se vrátí, zeptám se ho a napíšu Ti, co jsem se dozvěděl.

Zatím se opatruj!

Viktor

HODNOCENÍ: NE

Read the rest of this entry »

 

Článek ze stroje času: MMORPG 2012

22 Aug

Když píšete článek ve dvě ráno na balkóně hotelu v jihovýchodním Španělsku na dovolené, protože “uzávěrka SCORE byla včera”, nemůže to dopadnout normálně: vznikne buď katastrofa, nebo něco vskutku svébytného. Vzhledem k tomu, že jsem ráno nevěděl, o čem jsem psal, počítal jsem spíš s tím prvním a hle… nakonec z toho vylezlo vcelku zábavné zamyšlení. O co šlo? O “cestu časem” a článek o tom, jaké MMO hry se hrály nejvíc v roce 2012, tedy v tom nadcházejícím. Tu je! A dejme si tu sraz koncem příštího roku, abychom… no to je jedno.

Článek z konce světa!

No dobře, možná příští rok svět neskončí, ale kdyby ano, tak až na konci a my musíme do té doby něco hrát, to dá rozum. Pár nových her snad vyjde, pár starých zanikne, něco se prostě bude hrát dál. Zmáčkli jsme magické tlačítko, které má kromě redakce SCORE už jenom redakce Excaliburu a vydali se na cestu časem, my konkrétně do budoucna. A přinášíme vám článek, který vyjde v čísle 226, shrnující, jaké onlinovky byly „letos“ (tedy v roce 2012) nejhranější – a co se v nich událo! Jasně, budoucnost není z našeho pohledu úplně daná, něco se může změnit a článek to může zlikvidovat a zneplatnit, to ale nemění nic na tom, že nám přišel zajímavý a podnětný. Tu ho máte!

Read the rest of this entry »