RSS
 

Recenze jednou větou – Machete (film)

21 Nov

Řeknu vám, to byla jízda – do pekla, ven, ještě jednou tam, a pak pořád dokolečka, že se mi z toho ještě teď točí hlava a vlastně vůbec nechápu, jak někdo může říct k téhle šílenosti cokoliv negativního, když tam naprosto všechno funguje tak, jak fungovat má – scénář (parádní), režie (šílená), střih (přesný), herecké výkony (dokonalé), aneb jak natočit “parodii” na akční filmy, která si z nich nedělá dementní legraci, jak natočit parodii na sebe sama a nebýt trapný, jak hodit za hlavu všechny předsudky, “moudra” a pravidla a prostě se dvě hodiny (nebo kolik) nezřízeně bavit na úkor všech dementů v publiku, kteří některé věci prostě nikdy nepochopí – takže jednička s hvězdičkou a už ticho: “Machete don’t text”…

HODNOCENÍ: ANO

Film: Machete (USA, 2008)
IMDB: Machete
Režie: Robert Rodriguez (Sin City, Desperado…) & Ethan Maniquis (dlouholetý Rodriguezův spolupracovník)

K hodnocení: Po práci pro milión časopisů, webů a jiných obskurností jsem dospěl k závěru, že umělecká díla (vzato zeširoka, tedy včetně her a třeba televizních seriálů), jsou buď DOBRÁ, nebo ŠPATNÁ, hodnotím tedy ANO nebo NE. ANO znamená, že na film máte jít, hru hrát a knížku někomu dát (protože je tlustá a vy ji číst nebudete), NE pak opak (vyjma knížky – tu taky někomu dejte, ale někomu jinému, než v prvním případě). Pro výjimečné příležitosti jsem si nicméně dovolil (je to ostatně MŮJ blog) zřídil ještě dvě speciální kategorie: ROZHODNĚ ANO pro věci, které považuji za výjimečné (třeba Hodiny) a ROZHODNĚ NE pro díla, která se v naší realitě vyskytla omylem (cokoliv od Uwe Bolla nebo skoro cokoliv od Paula W. S. Andersona).

Trailer:

A takhle vypadal “fake trailer” u Planety Terror – Robert Rodriguez nejdřív natočil tohle jako falešnou upoutávku, kterou pak přetvořil ve film. Zajímavé je, že některé záběry jsou ve filmu opravdu 1:1 (nebo dokonce použité???)

 

Posted in Minirecenze (film)

 

Komentáře zapovězeny. Zcela.