RSS
 

Archive for June, 2011

Recenze jednou větou – Dungeon Siege III (PS3)

29 Jun

Možná jednou napadne nějakou osvícenou hlavu v Obsidianu propustit pár desítek spisovatelů a najmout jednoho, dva designéry, pak by se jim mohlo podařit nezabít nějakou sérii (KotOR), neudělat špionážní gadgetovou plížící sci-fi hru bez plížení a gatgedů (Alpha Protocol) nebo snad nedej bože neudělat bojové RPG, v kterém není nic, než bojování a příběh, přičemž bojování nefunguje ne proto, že jsou animace ošklivé (což jsou, takhle se míchá vařečkou, ne máchá mečem), ale proto, že je všechno neskutečně dřevěné a toporné – stačilo zahrát si JEDNU, JEDINOU (třeba japonskou, nebo něco od Snowblindu) mlátící hru a pochopit, proč je to taková zábava, ale to oni v Obsidianu ne – když nevědí, jak dál, napíšou prostě dalších pár stránek dialogů, aby se problém ztratil (a on se neztratil).

HODNOCENÍ: NE

Read the rest of this entry »

 

Recenze v otázkách a odpovědích – Watchmen (BR)

29 Jun

(Otázky byly nudné, tak jsem je smazal, za odpověďmi si ale stojím!)

A: Zack Snyder, po 300, před Sucker Punchem.
A: Stále Sucker Punch, ale Watchmani mu šlapou na paty. A 300 vlastně taky.
A: Ne, hlavně proto, že kdo hledá, najde. „Strážci“ jsou tak moc barev na malířském plátně, že se může snadno stát, že přes ně někdo neuvidí obraz. Stejně jako u Sucker Punche si myslím, že to je hlavně chyba předsudků a diváka, ne autora.
A: Ano.
A: Hlavně je to jedna velká alegorie. Zase. Reflexe doby, reflexe společnosti, ohlédnutí za tím, kdo to vlastně jsou ti „superhrdinové“ (ve všech smyslech slova). A kdo lidé.
A: Ne, hlavní myšlenku vystihl už komiks, Snyder ji „pouze“ zfilmoval. Kdyby ale kvalitní adaptace nemohla být samostatným uměleckým dílem, k čemu by byl Branaghův Hamlet, Rappeneauův Cyrano nebo tisíc jiných věcí?
A: :)
A: Rozdílů je dost, Snyder nicméně dokázal přesně to, co výše zmínění autoři jiných povedených adaptací: zachovat naprosto smysl díla a přitom přijít i se svým osobitým názorem jak na dílo, tak na věci, které komentuje.
A: Nadhled a přesah je vlastně všude, na tenhle film je potřeba se dívat s otevřenýma očima (a pusou – a vlastně hlavně s otevřeným srdcem).
A: Ne, videoklip ne. Spíš poezie. I v ní některé věty samy o sobě nedávají smysl a slova jsou divně řazena.
A: Nadsázka samozřejmě. Nebo si někdo fakt myslel, že ten žlutý kostým přišel někomu cool a sexy? Ale o to jde.
A: Je to tak. Že to naprosto skvěle vypadá a parádně funguje i jako čistá audiovizuální jízda, je nakonec až na posledním místě. Jak podivné!

HODNOCENÍ: ROZHODNĚ ANO

Read the rest of this entry »